Lucrările de reparaţii şi consolidare la Podul Constanţa sunt realizate fără închiderea totală a circulaţiei rutiere şi doar în cursul nopţii, când STB scoate de sub tensiune liniile de troleibuz şi tramvai, precizează sâmbătă CFR SA.
Potrivit companiei de transport feroviar, sprijinul şi colaborarea autorităţilor locale, în ceea ce priveşte respectarea intervalului orar de scoatere de sub tensiune a liniilor de troleibuz şi tramvai în vederea desfăşurării lucrărilor, au o contribuţie esenţială în respectarea, de către antreprenor, a termenului de finalizare a lucrărilor.
„CFR SA le recomandă conducătorilor auto să circule cu prudenţă, să respecte semnificaţia indicatoarelor rutiere montate temporar în zonă, aceste măsuri având drept scop menţinerea condiţiilor optime şi de siguranţă în traficul rutier, în perioada de desfăşurare a lucrărilor”, arată sursa citată.
AGERPRES
Acesta este un site cu caracter informativ și educativ . Publicam aceste informații pentru cunoștințele culturale ale publicului. Dacă doriți să eliminăm o postare sau să facem modificări, vă rugăm să ne contactați. Nu intenționăm încălcarea dreptului de autor.