Comitetul municipal pentru Situații Speciale de Urgență a solicitat Guvernului în urmă cu două zile să fie alocate fonduri pentru noi centre de carantină, a declarat viceprimarul capitalei Aurelian Bădulescu.
El a explicat la nivelul Primăriei Capitalei și primăriilor de sector că nu mai există locuri disponibile pentru locuri de carantină și deja sunt 35 de persoane care așteaptă de 6 ore să fie cazate în asemenea spații.
Viceprimarul Aurelian Bădulescu a explicat că singura metodă de a obține noi spații de carantină este să închirieze camere de la hoteluri însă pentru acest lucru municipalitatea trebuie să aibă fonduri.
sursa-bucurestifm.ro
Acesta este un site cu caracter informativ și educativ . Publicam aceste informații pentru cunoștințele culturale ale publicului. Dacă doriți să eliminăm o postare sau să facem modificări, vă rugăm să ne contactați. Nu intenționăm încălcarea dreptului de autor.