Bucureștiul de dinaintea Sărbătorilor baleiază între strălucire obscenă și mizerie sleită.
Decorațiuni publice în exces – acolo unde primăriile locale aruncă bani – și sărăcacioase – acolo unde primăria generală nu se mai pricepe să bucure cetățeanul.
Tîrguri de Crăciun și – mai dihai ca niciodată – o veritabilă întrecere în ornarea clădirilor particulare.
Moda începută anii trecuți la clădirile Mița Biciclista, Marmorosch și Petrașcu a prins: deja alte și alte hoteluri, restaurante și magazine își umplu fațadele cu crăci de brad, lumini și decorațiuni!
E un spectacol de pe urma căruia bucureșteanul se umple de drag.
Da: în cunoscutul gri rece al iernii noastre, veselia desfășurată de anul ăsta e un cadou.
de The Hungry Mole
Acesta este un site cu caracter informativ și educativ . Publicam aceste informații pentru cunoștințele culturale ale publicului. Dacă doriți să eliminăm o postare sau să facem modificări, vă rugăm să ne contactați. Nu intenționăm încălcarea dreptului de autor.