-0.9 C
București
joi, ianuarie 16, 2025

În zona Pieţei Presei Libere nu există pericol de radiații!

Nu este niciun pericol de radiații în zona Pieţei Presei Libere. Nivelul de radiaţii în zona sediului ADP, unde Primăria Sectorului 1 vrea să înfiinţeze „Şcoala Regală”, este cu mult sub nivelul de referinţă.

Sunt rezultatele măsurătorilor efectuate, pe 8 martie, de către Autoritatea Naţională pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii.

Măsurătoarea a fost efectuată la solicitarea primarului Sectorului 1 de la sfârşitul lunii februarie 2021.

ANCOM a actualizat şi măsurătorile nivelului de radiaţii în cazul mai multor unităţi de învăţământ din apropierea Casei Presei Libere. Toate școlile sunt în siguranță.

Informaţiile referitoare la nivelul de expunere la câmpuri electromagnetice sunt disponibile pe siteul ANCOM.

sursa-bucurestifm.ro

Acesta este un site cu caracter informativ și educativ . Publicam aceste informații pentru cunoștințele culturale ale publicului. Dacă doriți să eliminăm o postare sau să facem modificări, vă rugăm să ne contactați. Nu intenționăm încălcarea dreptului de autor.

Cele mai noi

Din aceeasi categorie